GAZİANTEP İÇİ VE YAKIN ÇEVRESİNDE GEZİLECEK TARİHİ VE TURİSTİK YERLER

GAZİANTEP İ GEZERKEN ZAMAN KAYBI YAŞAMAMANIZ İÇİN, GAZİANTEP İÇİ VE YAKIN ÇEVRESİNDE GEZİLECEK TARİHİ VE TURİSTİK YERLER NUMARALANDIRILMIŞ OLARAK VERİLDİ.

detayı

GAZİANTEP İN TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI

Gaziantep, Tarihi ve Kültürel mirası, güçlü ekonomisi, lezzetli yemekleri ile Gastronomi Kenti olması nedeni ile Bölgenin en önemli Tarihi ve Turistik Kentlerinden birisidir. Her yıl binlerce Turist ağırlamaktadır.

detayı

Otobanlarda hız koridoru.

Otobanlarda ve bazı çevre yollarında hız koridoru uygulanması. Trafiğe çıkan tüm sürücülerin dikkatine! Otobanlarda da hız koridoru devrede. Otoyollarda hız dönemi sona eriyor. 120 km limitini aşan herkese, hızı oranında artan trafik cezası kesilecek. Türkiye'de daha önce sadece şehir içinde denetlenen 'ortalama hız' uygulaması, Otobanlarda ve bazı çevre yollarında 1 Temmuz 2017'den itibaren devrede.

detayı

Motorlu taşıt vergileri arttı.

Motorlu taşıt vergileri arttı. 2018 MTV hesaplama MTV zam oranı değişti! Orta Vadeli Plan'da Maliye Bakanı Naci Ağbal binek otomobillerin Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) tam yüzde 40 oranında artırılacağını açıklamıştı. Ağbal daha sonra: Eğer Ferrari alıyorsanız ilave vergiyi de ödersiniz.' dedi. MTV zammı yüzde 40'tan 25'e indirildi.

detayı

Araçlarda cam filmi yasaklandı.

Araçlarda cam filmi yasaklandı. Cam filmi takmak yasak mı sorusu milyonlarca araç sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Cam filmini serbest hale getiren kanun maddesi, geçtiğimiz yıl 26 Ekim tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Cam filminin iptal olduğuna dair Resmi Gazete duyurusu 21 Ekim 2017'de yayımlandı.

detayı

Honda Accord Genel Testler

Honda'nın Accord modeli, bugün yayınlanan EuroNCAP Çarpışma Testi sonuçlarına göre yaya güvenliğinde sınıfının ilk 3 yıldızını almayı başardı. Ayrıca yeni Accord yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti.

detayı

Hız Sınırını Aşana Rekor Ceza Geliyor!!!

Ölümlü trafik kazalarının daha çok şehirlerarası yollarda ve aşırı hızdan kaynaklandığını belirleyen emniyet yetkilileri, kazaların önüne geçilmesi için caydırıcı tedbirler alıyor. Özellikle aşırı hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttıran polis, bu sayede ölümlü kaza sayısını yüzde 8.3, ölü sayısında ise yüzde 7.4 oranında düşürdü.

detayı